;
تفریح و سرگرمی

فقط کسایی که چشمان عقاب دارند، می‌تونند پلنگی که شکارش رو بالای درخت گذاشته ببینند!

آزمون شناسایی پلنگ بیشه: آیا می توانید پلنگ بیشه را در بیشه زار آفریقا شناسایی کنید؟ شما تنها زمانی پلنگ را می توانید شناسایی کنید که دارای دقت، تمرکز و دید عالی باشید. شما باید بتوانید در کمتر از 5 ثانیه پلنگ را شناسایی کنید. بابی-جو ویال، عکاس استرالیایی، سه روز پلنگ را در پارک ملی کنیا دنبال کرد و تعدادی عکس در طول مسیر از مناظر گرفت. عکس زیر را بررسی کرد و در این عکس توانست یک پلنگ را شناسایی کند.

آیا شما هم می‌توانید پلنگ را در این تصویر شناسایی کنید. با آزمون شناسایی پلنگ بیشه با مجله خبری چشمک همراه باشید و قدرت بینایی خود را محک بزنید.

شاید بپسندید: فقط فردی به زرنگی هرکول پوآرو میتونه دزدی را که لباس دختر رو دزدیده پیدا کنه!

آزمون شناسایی پلنگ بیشه

جهان امروز پیشرفت های زیادی کرده است. در عرصه تکنولوژی و ارتباطات ما شاهد دستاوردهای فراوانی هستیم. اما این پیشرفت، معایب و عوارضی هم داشته است. اگر چه از یک سو ما با آسان شدن زندگی روبرو هستیم، اما از طرف دیگر این اسان شدن، عدم تحرک را در ما افزایش داده است. عدم تحرکی جسمی و فکری سبب شکل گیری بیماری های جدیدی در ما شده است. بیماری فراموش و آلزایمر یکی از این بیماری هاست.

محققان معتقدند افرادی که بیشتر مغز خود را به فعالیت وادار می کنند کمتر در پیری دچار فراموشی و الزایمر می شوند. اما حل چیستان ها، معماها، تست های تصویری و …. مغز شما را به فعالیت وادار می کند و به مانند ورزش برای آن عمل می کند. وب سایت چشمک تلاش کرده است که هر روز تست ها، سوال هوش و … متعددی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارد. با چشمک همراه باشید و آن را به دوستان خود معرفی کنید.

در آزمون شناسایی پلنگ بیشه، بابی جو عکاس حیات وحش، عکس‌های خود از پلنگ را در فیس‌بوک به اشتراک گذاشت و نظر دهندگان به سرعت درباره این عکس نظر گذاشتند. برخی اشاره کردن که در این تصویر هیچ حیوان درنده ای وجود ندارد. فقط یک آهو یا غزال آفریقایی از درخت آویزان شده است. اما واقعا در این تصویر یک پلنگ وجود دارد و توانسته است که خود را با محیط به خوبی استتار کند. برخی از کاربران در عرض 5 ثانیه توانستند پلنگ را در این تصویر شناسایی کنند. این افراد قدرت تمرکز و دید بالایی داشتند. شما نیز خود را امتحان کنید.

با آزمون شناسایی پلنگ بیشه می توانید دقت، تمرکز و بینایی خود را محک بزنید.

شاید بپسندید: اگه گروه خونی ات رو میدونی، سریع بگو گروه خونی ات چیه تا بگم واقعاً کی هستی!؟

آزمون شناسایی پلنگ بیشه

شاید بپسندید: معمای شناسایی دارنده سگ: اگه خیلی باهوشی، سریع بگو کدومیک از این 3 مرد سگ داره!؟

.

.

.

.

شاید بپسندید:یکی که وضع مالی خوبی نداره وارد یه رستوران گرون شده، اگه دقت‌ات بالا باشه سریع متوجه میشی!

.

.

.

.

شاید بپسندید: آزمون شناسایی اشتباهات تصویر: تیزبین باشی تو 5 ثانیه اشتباهات تصویر اتاق را پیدا می کنی!؟

پاسخ آزمون شناسایی پلنگ بیشه

فقط یک تیزبین چشم عقابی می تواند، پلنگ بیشه را در 5 ثانیه تشخیص دهد! همین جمله کافی است تا بفهمیم که چقدر ازمون امروز سخت است. زمان شما به پایان رسیده است. اگر نتوانستید ازمون را حل کنید، اشکالی ندارد. می توانید از زمان دوم خود استفاده کنید.

شاید بپسندید: معمای شناسایی همسر اصلی مرد: خیلی زبر و زرنگی پس بگو که همسر مرد کدومیک از این دو تا زنه!؟

.

.

.

 

احتمالاً بپسندید: یه کوه رو انتخاب کن تا از نقاط قوت‌ات باخبر شی!؟|نقاط قوتی که دونستنش سبب پیشرفت تو زندگی میشه!

 

 

 

شاید بپسندید: آزمون شناسایی همسر آقای خطرناک: کدومیک از این سه تا دختر، همسر این آقای خطرناکه!

پاسخ آزمون شناسایی پلنگ بیشه: به تنه درخت خوب نگاه کنید. ما مطمئن هستیم که اکنون پلنگ را مشاهده کردید.

احتمالاً بپسندید: تو آزمون شناسایی فرد دروغگو اداره، کدومیکی داره دروغ میگه، خانم رئیس یا کارمند!؟

آزمون پلنگ بیشه

تصویر دوم آزمون شناسایی پلنگ بیشه

عکس شگفت انگیز تست قدرت بینایی با یوزپلنگ استتار شده و تعقیب و گریز متعاقب آن توسط عکاس حیات وحش، ریچارد کاستین گرفته شده است که برای چند روز مشغول تعقیب شکارچی بود. آقای کاستین، در توضیحات عکس گفته است: یوزپلنگ در مسیر خود ایستاد و با دقت به دوردست ها نگاه کرد. تجربه به ما آموخته بود که این به چه معناست. چند طعمه آسیب‌پذیر، غزال‌ها را در علف‌های بلندتر از آنچه باید می‌بود، مشاهده کرده بود. اگرچه یوزپلنگ‌ها شتاب شگفت‌انگیزی دارند، غزال‌ها می‌توانند برای مدت طولانی‌تری بدود، بنابراین لازم است یوزپلنگ به آنها بسیار نزدیک شود. خوب به عکس نگاه کنید. یوزپلنگ کجاست؟

شاید بپسندید: آزمون بینایی پلنگ استتار شده: فقط یه تیزبین نابغه میتونه تو یه نگاه پلنگ برفی استتار شده را پیدا کنه!

آزمون شناسایی پلنگ بیشه

شاید بپسندید: آیا از شغل فعلی خودت راضی هستی؟ کافیه یه سگ رو انتخاب کنی تا از نتیجه شگفت زده شوی!

.

.

.

احتمالاً بپسندید: اگه میخای بدونی نقطه ضعف ات چیه کافیه بگی که کدوم یکی از این سه تا جوون به سن قانونی نرسیدن!

.

.

.

.

قدرت دیدت خوب باشه، ببری را که در صدد حمله به عکاس هست رو شناسایی می کنی!

آزمون پلنگ بیشه

اهمیت استتار در میان حیوانات

استتار مزایای مختلفی در اختیار گونه‌های مختلف جانوری قرار می‌دهد. پنهان شدن از دید دشمن یا از دید صید و شکار از جمله‌ی این امتیازات است که از جهاتی رابطه‌ای تنگاتنگ با بقای جانوران دارد. پس هر چه این استتار با مهارت بیشتری انجام شود، شانس ادامه‌ی حیات نیز بیشتر می‌شود.

استتار مارمولک شاخدار

امیدوارم از آزمون شناسایی پلنگ بیشه استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

شاید بپسندید: تیزبنی و قدرت بینایی خودت رو با پیدا کردن موزهای تصویر اثبات کن!

 

 

معمای تصویری چیست؟

معمای تصویری یک سرگرمی عالی برای کاربرانی است که وقت آزاد دارند و می‌خواهند از آن بهترین استفاده را ببرند. این چالش شامل یافتن یک شخص، حیوان، شی یا عدد در یک تصویر است. برخی محدودیت زمانی دارند و برخی نه. آنها همچنین به عنوان چالش ها، تست های تصویری، پازل های تصویری یا منطقی شناخته می شوند.

احتمالاً بپسندید: شاید کمی عجیب باشد، اما با انتخاب یکی از این گل ها متوجه میشی که برای موفقیت چی کم داری!؟

تأثیر بازی های فکری بر مغز

کار بر روی یک پازل ارتباطات بین سلول های مغز را تقویت می کند، سرعت ذهن را بهبود می بخشد و روشی موثر برای بهبود حافظه کوتاه مدت است. پازل ها تولید دوپامین را افزایش می دهند، ماده ای شیمیایی که خلق و خو، حافظه و تمرکز را تنظیم می کند. وقتی معما را حل می کنیم، دوپامین با موفقیت آزاد می شود.

حکایت جمع کن کاسه کوزه تو … | داستان ضرب المثل ها

بازی های فکری و زوال عقل

بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که افراد مسن که به طور منظم در پازل کلمات و اعداد شرکت می کنند، مغز تیزتری دارند. هر چه بیشتر پازل بازی کنند، عملکرد مغزشان بهتر می شود. یک مطالعه نشان داد که انجام جدول کلمات متقاطع می تواند شروع زوال عقل را تا دو سال و نیم کاهش دهد.

شاید بپسندید: حکایت حرف حق را باید زیر لحاف گفت، حکایتی شیرین و جالب از روزگاران دور!

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

شاید بپسندید: فقط یه تیزبین نابغه میتونه 3 تا تفاوت گربه ملوس رو تو آزمون شناخت تفاوت تصویر گربه پیدا کنه!

معماها برای مغز مفید هستند؟

به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

احتمالاً بپسندید: معمای شناسایی فرد دروغگو: کی داره دروغ میگه، دختر بچه اهه یا زنه!؟

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید:همین که تو تصویر نگاه کردی چی دیدی، برو تفسیرش رو بخون! | نتیجه شگفت زده ات می کنه!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید:فکر می کنی دقت و تمرکزت خوبه، پس تفاوت های سگ بامزه سمت راستی و چپی را پیدا کنید!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

شاید بپسندید: نوابغ ریاضی تنها با یک حرکت کبریت، خطای معادله را تشخیص و به صورت منطقی آن را حل می کنند!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

شاید بپسندید: معمای شناخت دزد غذا: کدومیکی از این کارمندا، غذای همکارش رو خورده!؟

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: اگه خیلی تیز و زرنگ باشی باید تو یه نگاه همسر این آقای خوش تیپ رو بین این سه تا زن پیدا کنی!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

شاید بپسندید: داستان لباس جدید پادشاه شاهکاری ادبی از ادبیات کشور دانمارک!

شاید برایتان جالب باشد

فقط کسایی که دقت و تمرکز بالا دارند 6 تفاوت تصویر مزرعه را پیدا می کنند!

به نظرتون کدوم گربه ملوس تره!؟| جواب نتایج شگفت انگیزی را درباره شما افشا می کند!

فنچ تصویر رو تو 5 ثانیه پیدا کنید! | فقط اونایی که ادعای تیزبینی دارند و فکر می‌کنند چشم عقابین، بیان!

آزمون شناسایی برنده ساندویچ خوری: چه کسی برنده این مسابقه خواهد بود!؟

معمای خطای دید اداره: چه کسی روی صندلی نشسته، مرد یا زن!؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا