;
فرهنگ و هنر

رشید با مگه تموم عمر چند تا بهاره دوباره خودش را مطرح کرد+ بیوگرافی

بیوگرافی قدرت الله ایزدی: قدرت‌الله ایزدی (زاده ۴ تیر ۱۳۳۵) معروف به آقا رشید کمدین و هنرپیشه اهل ایران است. او در سال ۱۳۵۸ به عنوان دبیر و آموزگار در وزارت آموزش و پرورش استخدام شد و مدتی هم ناظم بوده‌است. وی در سال ۱۳۶۴ از طریق صدا و سیمای مرکز اصفهان وارد دنیای بازیگری شد و در سال ۱۳۷۵ نخستین تئاتر خود را به روی صحنه برد. ایزدی در کنار فعالیت هنری به شغل معلمی نیز ادامه داده‌است. در ادامه این مطلب از سری مطالب فرهنگ و هنر در بخش فیلم و سریال مجله خبری چشمک با بیوگرافی قدرت الله ایزدی همراه باشید.

شاید بپسندید: پرنسس های جنگجو کشورهای مختلف+تصاویر

بیوگرافی قدرت الله ایزدی

قدرت الله ایزدی معروف به رشید، یک هنرپیشه و کمدی‌پرداز مشهور ایرانی است که در سال 1335 در شهر گزبرخوار واقع در شهرستان برخوار و میمه در خانواده ای پرجمعیت بدنیا آمد. پدرش سنگبری داشت و او و برادرانش هم در این حرفه با پدر همراه بودند. بازیگر نقش رشید، 3 برادر و 2 خواهر دارد و خود نیز فرزند دوم خانواده است. هیچ یک از خواهر و برادران قدرت الله ایزدی در زمینه هنر مشغول نیستند و او تنها عضو بازیگر و هنرمند خانواده است.

احتمالاً بپسندید:عکسهای جالب تغییر چهره آشا محرابی که خبرساز شد+ بیوگرافی

بیوگرافی قدرت الله ایزدی

بهترین دوستش همسر اوست و بهترین خاطره بازیگری اش را مربوط به سریال کارآگاه رشید میداند، به این دلیل که در آن سریال با پسرش کمال همبازی بوده است.

شاید بپسندید: هنر هوش مصنوعی در بازسازی شخصیت های کارتونی در واقعیت + تصاویر بخش اول

همسر و فرزندان قدرت الله ایزدی

قدرت الله ایزدی در سال 1385 با همسرش که اتفاقا نسبت دور فامیلی هم با یکدیگر داشتند ازدواج کرد و حاصل این ازدواج 2 فرزند پسر و 2 دختر است. 2 پسر آقا رشید معروف اصفهانی، به نام های کمال و علیرضا راه پدر را ادامه داده و در عرصه بازیگری مشغول هستند.

کمال، فرزند اول هنرپیشه مشهور قدرت‌الله ایزدی، در سریال “کارآگاه رشید” به نقش یک راننده تاکسی پرداخته است. او نه تنها در این سریال، بلکه در بسیاری از تئاترها و سریال‌ها در کنار پدر خود هنرنمایی می‌کند. این همکاری برای او یک افتخار است زیرا ایزدی برای او الگویی مناسب در زندگی و بازیگری است و بازی در کنار او ارزشمند و بی‌نظیر است.

علاوه بر هنر، کمال به موسیقی نیز علاقه‌مند است و در این زمینه فعالیت می‌کند. کمال، پسر بزرگ بازیگر نقش رشید، ازدواج کرده و متاهل است. اینطور گه پیداست همسر او از اقوام دور پدرش می باشد. علیرضا، پسر دوم هنرپیشه مشهور قدرت‌الله ایزدی، در سریال “کارآگاه رشید” نقش پسر حبیبی را بازی کرده است. علیرضا در رشته کامپیوتر تحصیل می‌کند و به کار مونتاژ نیز آشنایی دارد. او دارای علاقه به تدوین و ویرایش فیلم‌هاست و در آینده قصد دارد به عنوان تدوین‌گر در صنعت فیلم‌سازی فعالیت کند.

احتمالاً بپسندید: واقعیت ها درباره قرون وسطی که اکثر فیلم ها نادرست به تصویر می کشند!

بیوگرافی قدرت الله ایزدی

کتایون، دختر اول هنرپیشه محبوب قدرت‌الله ایزدی، متاهل و دارای یک فرزند پسر است. او ترجیح می‌دهد فردی مشهور و معروف نباشد تا بتواند با آرامش و راحتی زندگی کند. کتایون فرزند دوم خانواده است و متولد سال 1361 می‌باشد. سارا، دختر دوم هنرپیشه معروف قدرت‌الله ایزدی است که دوست ندارد فردی مشهور باشد. به رشته گرافیک علاقه‌مند بوده و سرگرم هنر و طراحی است.

شاید بپسندید: تصاویر جالب از مهمانداران خطوط هواپیمایی کشورهای مختلف + تصاویر بخش سوم

تحصیلات قدرت الله ایزدی

او تا دیپلم، تحصیلات خود را در رشته ادبیات ادامه داده و سپس در سال 1358 وارد حوزه آموزش و پرورش شد. اقای بازیگر به دلیل مخارج زندگی و نیازمند کار بودن، بخشی از تحصیلات خود را بصورت شبانه سپری کرد. قدرت الله ایزدی در مورد شروع و ورودش به دنیای بازیگری اینطور گفت :

یک روز از کنار پل خواجو با دوچرخه می رفتم که دیدم گروهی مشغول فیلمبرداری هستند. من هم که عاشق بازیگری بودم، ایستادم و نگاه کردم. آقایی آمد و گفت چند نفر برای سیاهی لشکر می خواهم. من هم رفتم و در صف کنار یک کیوسک تلفن عمومی ایستادم. دیالوگ نداشتیم. یکی از بازیگرهای فیلم در اول صف باید به کسی که داخل کیوسک بود غر می زد، ولی چون هی پته پته می کرد و هول شده بود کارگردان عصبانی شد و گفت کسی می تواند این نقش را بازی کند؟ من هم پریدم جلو و اعلام آمادگی کردم.

کارگردان هم بعد از تست گرفتن قبول کرد. من ایستادم و فی البداهه از خودم دیالوگ گفتم. با صدای آلن دلون صحبت کردم که کارگردان کات داد و آمد طرف من. من ترسیده بودم و پیش خودم گفتم الان سرم داد می زند که دیدم خیلی آرام گفت پسر کارت خوب بود. فردا ساعت 8 صبح بیا صدا و سیما. فردا تا رفتم دیدم نقش یک پیرمرد در یک کار طنز به نام مشاعره برای من گذاشتند و از همانجا فعالیت من آغاز شد.

بیشتر بخوانید: عکس های دیدنی شهرزاد کمال زاده بازیگر سریال گاندو + بیوگرافی

نمایش کمدی خواستگاری

خلق شخصیت رشید

شخصیت رشید در سریال خواستگاری1370 شکل گرفت و بازیگر نقش رشید در مورد جزئیات نقش گفت:

من چون قدم کوتاه بود اسمی باید پیدا می کردم که ضد قدم باشد، بنابراین اسم رشید را انتخاب کردم و شخصیت رشید از همانجا به وجود آمد.به نظر من مهم ترین کسانی که در پرورش این شخصیت تاثیر فراوانی داشتند، خود مردم بودند.شاید شما هم بارها شنیده باشید که مردم با شخصیت هایی ارتباط برقرار می کنند که از میان خودشان باشند. به نظر من مردمی بودن شخصیت رشید باعث شد مردم این شخصیت را بشناسند و درکش کنند و آن را بپذیرند.

رشید با بازی در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف، جایگاه و شهرت قابل توجهی در صنعت هنر ایران به دست آورده است. یکی از ویژگی‌های مهم رشید به عنوان هنرپیشه، بازی‌های طنز و کمدی او است که باعث شده است تا با بینندگان تلویزیونی ارتباط خوبی برقرار کند. نمایش نامه‌های زیادی از تلویزیون نیز در طول سالیان اخیر پخش شده است، اما باید قبول کرد که هیچ یک از آنها نتوانسته است مانند نمایش نامه‌های رشید با بینندگان ارتباط خاصی برقرار کند. شخصیت‌پردازی بی‌نظیر و بازی زیبا و شیرینش در نقش‌های بامزه، باعث شده است که وی به راحتی جای خود را در تلویزیون باز کند و تبدیل به یکی از محبوب‌ترین هنرپیشه‌های ایران شود. رشید به دلیل تجربه در تدریس، در کنار بازیگری، آموزگاری است که به کمک این شغل امرار معاش میکند.

بیشتر بخوانید: تصاویر جالب از مهمانداران خطوط هواپیمایی کشورهای مختلف + تصاویر بخش دوم

فیلم شناسی قدرت الله ایزدی

فیلم های رشید یا همان قدرت الله ایزدی، لیست بلند بالایی را شامل میشود که در ادامه میخوانید.

تئاتر

بازیگر و کارگردان

 • «یک در دو هزار دردسر»، اصفهان، تالار فرشچیان
 • «تئاتر در صحنه»، اصفهان، شبکه تهران؛ ۱۳۸۰
 • «افسانه»، اصفهان، سینما تئاتر چهارباغ؛ ۱۳۷۷
 • «عروس نمایشگاه»، اصفهان، تئاتر چهارباغ؛ ۱۳۷۶
 • «رؤیای ژاپن»، اصفهان، سینما تئاتر چهارباغ؛ ۱۳۷۵
 • «خواستگاری»، اصفهان؛ ۱۳۶۵
 • «ساعت ۳»، اصفهان، تئاتر صفحه.

سینما

 • سفر به‌خیر (۱۳۷۳)
 • اتل متل توتوله (۱۳۷۰)
 • بازگشت لوک خوش شانس (۱۳۹۱)
 • نمایش خانگی
 • مگه تموم عمر چندتا بهاره (۱۴۰۲)

تلویزیون

بازیگر

آدم آهنی (کارگردان: رحیم بهبودی‌فر) تهران؛ ۱۳۹۸
شمعدونی (کارگردان: سروش صحت)؛ تهران؛ ۱۳۹۳
رشید حرفه‌ای (کارگردان: مجید کاشی فروشان)؛ اصفهان ۱۳۹۳
تله فیلم کلاه تو کلاه (کارگردان: هادی رحیمی خواص)؛ اصفهان، شبکه شما و شبکه ۲؛ ۱۳۹۲
“رشید فراری” (کارگردان: رحیم مرادیان)؛ اصفهان؛ ۱۳۸۷
“بخاطر من” (کارگردان: اکبر منصور فلاح)؛ اصفهان ـ تهران، شبکه ۲؛ ۱۳۸۶
“سکسکه بی بی” (کارگردان: آرش رنجبر)؛ اصفهان ـ تهران، شبکه ۲؛ ۱۳۸۶
“کارآگاه رشید” (کارگردان: سید محسن موسویان)؛ اصفهان، تهران ـ شبکه ۳؛ ۱۳۸۵
“اینجا خانه من است” (کارگردان: منصور اکبر فلاح)؛ اصفهان؛ ۱۳۸۵
“یکی بود یکی نبود” (کارگردان: محمد روضاتی)؛ اصفهان؛ ۱۳۸۳
“ارثیه پدری” (کارگردان: حسین احمدی)؛ اصفهان ـ تهران، شبکه ۱؛ ۱۳۸۱
“سفر سبز” (کارگردان: محمود صفایی)؛ اصفهان ـ تهران؛ ۱۳۸۰
“خشت اول” (کارگردان: حسین احمدی)؛ اصفهان؛ ۱۳۷۷
“گردو (کارگردان: محمد روضاتی)؛ اصفهان؛ ۱۳۷۵
سریال “برای آخرین بار” (کارگردان: مرتضی هرندی شبکه ۱؛ ۱۳۷۴
“دنیای آینده” (کارگردان: جغتایی)؛ تهران؛ ۱۳۷۰

سریال اینترنتی پنج دری اصفهان ؛ ۱۴۰۰

بازیگر و کارگردان

“الم شنگه” اصفهان – ۱۳۸۸

کارگردان
«مروارید» اصفهان – ۱۳۸۹
«ببین و بپز» – ۱۳۹۵
«الم شنگه» اصفهان – ۱۳۸۸

تبلیغاتی

دستیار آشپز، برنامه ببین و بپز، شبکه نسیم – ۱۳۹۶

 

 

برایتان جالب خواهد بود

طراحی هوش مصنوعی از بتمن با ملیت های مختلف + تصاویر بخش سوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هجده =

دکمه بازگشت به بالا