;
تازه هاترفندهای زندگی

ادویه مفید برای گیاهان آپارتمانی؛ تقویت کننده و آفت کش

دارچین ادویه ای مفید برای گیاهان آپارتمانی: مراقبت از باغ کاری سخت و در عین حال لذت بخش است. مهم نیست که چند سال تجربه داشته باشید، احتمالا با چالش های رایجی مثل آفات، علف های هرز، قارچ ها و خشکی برخورد خواهید کرد. برای رفع این مشکلات می توانید فقط با ادویه جات موجود در کابینت آشپزخانه تان از مرگ گیاهان تان پیشگیری کنید؛ اما این که کدام ادویه این کار را انجام می دهد را در این مطلب ترفندهای زندگی بررسی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: با نگهداری این گیاهان، هوای خانه را بدون کولر خنک کنید | خنک کردن خانه با گیاهان آپارتمانی

تقویت و ریشه زایی گیاه

دارچین به عنوان عامل ریشه زا هم عمل می کند. اگر اهل پرورش گیاه باشید، احتمالا با استفاده از روش قلمه زدن گیاه تکثیر کرده اید. برای این کار به هورمون ریشه زایی نیاز است. به گفته کارشناسان دارچین می تواند به این فرایند کمک کند.

کافیست کمی دارچین را روی دستمال کاغذی بریزید. انتهای ساقه های بریده شده گیاه تان را خیس کنید و در دارچین بغلتانید. بعد ساقه ها را در خاک بکارید؛ اینگونه ساقه های شما به راحتی ریشه تولید می کنند و آنقدرها هم مستعد میرایی نخواهند بود.

شاید بپسندید: یک عمر اشتباه از عطر و ادکلن استفاده کردیم!

دارچین ادویه ای مفید برای گیاهان آپارتمانی

شاید بپسندید: این وسایل را هرگز با صابون نشوئید!

قارچ کشی

دارچین ادویه ای مفید برای گیاهان آپارتمانی، گیاهان معمولا در مرحله نهال آسیب پذیرتر هستند و دچار بیماری شایع میرایی می شوند که منشا قارچی دارد. این عفونت می تواند باعث پوسیدگی ریشه شود و کشنده است. اما نگران نباشید، با دارچین می توانید از این اتفاق جلوگیری کنید.

دارچین با از بین بردن قارچ و تضمین رشد سالم نهال ها این مشکل را حل می کند. کافیست کمی از این ادویه را روی خاک گیاه بیمار بپاشید. بررسی ها نشان داده است که قرار دادن گیاه در معرض روغن دارچین، سلول های قارچی را به طور قابل توجهی تغییر می دهند و به دیواره های سلولی و اندامک ها آسیب می رساند و در نهایت سلول ها را از بین می برد. این فرآیند برای انواع مختلف قارچ ها جواب می دهد.

احتمالا بپسندید: زیبایی متولدین هر ماه: زنان و مردان کدوم ماههای سال خیلی خوشگل هستند؟

دفع آفات

دارچین ادویه ای مفید برای گیاهان آپارتمانی، موجوداتی مثل مورچه ها و سایر حشراتِ باغ می توانند رشد گیاهان تان را مختل کرده و به آنها آسیب برسانند. دارچین در این جا هم به درد خواهد خورد. بوی قوی این ادویه برای این آفات بسیار تند است، بنابراین می ‌توانید مقداری از آن را در اطراف خود گیاه بپاشید تا آن ها را دور نگه دارید. همین اصل در مورد حیوانات کوچکی مثل سنجاب و خرگوش هم صدق می ‌کند.

بیشتر بخوانید: ترفند از بین بردن حشرات گیاهان آپارتمانی | با این روش ها هیچ حشره‌ای توی گلدونای خونه نمی‌بینی!

 

 

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: ترفند جالب تشخیص گیلاس کرم دار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + ده =

دکمه بازگشت به بالا