;
تفریح و سرگرمی

چیستان: کدام حیوان است که بخش آخرش یک عدد یک رقمی است!؟

چیستان حیوان 8: یکی از گونه‌های ادبی در ادب رسمی و فرهنگ مردم ایران چیستان است. چیستان نوعی از تفرج و تفنن ادبی است که به جز کاربرد سرگرم‌کننده، جنبه‌های آموزشی و فرهنگی دیگری نیز دارد.این نوع ادبی را می‌توان در زمره ادبیات اندرزی به‌شمار آورد.

شاید بپسندید: ماجرای مرد هیزم شکن و فرشته و جنیفرلوپز | چرا مردها مجبور به دروغ گفتن می شوند (آخر خنده)

چیستان چیست؟

چیستان کلمه ای مرکب از «چیست» و «آن» است که در علم بدیع در فارسی، معادل کلمه «لغز» عربیست. لغز در لغت به معنی پیچیدگی و پوشیدگی است و و در اصطلاح به معنی کلام موزونی است که نام چیزی در آن برده نشود ولی اوصاف آن طوری برشمرده شود که خواننده با خواندن آن اوصاف پی به نام آن چیز ببرد. طراح چیستان سعی می‌کند تا با بیان اجزای حسی و مادی یک پدیده و معرفی برخی از ویژگی‌های آن مخاطب را برای شناسایی آن به تلاش و تکاپوی فکری وادارد.

علت نام گذاری این صنعت به «چیستان» در فارسی، این است که جملات پرسشی معمولاً به صورت سؤال و با عبارت «چیست آن» یا «چیست» آغاز می‌شوند. در ادامه با چیستان خفن 1 همراه باشید. شما در چیستان حیوان 8 از سری مطالب بخش تفریح و سرگرمی چشمک به این سوال پاسخ دهید: کدام حیوان است که بخش آخرش یک عدد یک رقمی است!؟

 

چیستان حیوان 8

چیستان: کدام حیوان است که بخش آخرش یک عدد یک رقمی است!؟

چیستان حیوان 8

شاید بپسندید: با دلیل بگوئید که مادر نوزاد روی میز کیه!؟

.

.

.

 

 

.

شاید بپسندید:داستان شنیدنی سگ نابغه و صاحب ناسپاس!

جواب چیستان حیوان 8

شما در معما یا چیستانی که امروز با آن روبرو هستید می توانید ضریب هوشی خود را محک بزنید. باید بدانید که پاسخگویی به معما در یک لحظه میزان اطلاعات عمومی شما را نشان می دهد. در ادامه با چیستان حیوان 8 همراه باشید.

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل دسته گل به آب دادن | مرد بد قدمی که با یک دسته گل، عروسی را به عزا مبدل کرد!

.

.

.

.

شاید بپسندید: با دلیل بگوئید که کدامیک از این دو زن کودک را ربوده است!؟

پاسخ: کوسه !

 

چیستان حیوان 8

امیدوارم از چیستان حیوان 8 استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

برایتان جالب خواهد بود

شاید بپسندید: روح و روان‌تان تشنه چیست؟ | یک نماد را انتخاب کنید تا متوجه شوید!

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هفت =

دکمه بازگشت به بالا