;
تفریح و سرگرمی

اگه نابغه ریاضی هستی، این چالش ریاضی را در کمتر از 10 ثانیه حل کنید؟

معمای هوش منطقی با ریاضی: تست‌های هوش مانند این معمای ریاضی برای اندازه‌گیری مهارت‌های تفکر منطقی، سرعت استدلال و بسیاری موارد دیگر طراحی شده‌اند. از طریق این نوع آزمون است که می توانید اطلاعات ارزشمندی در مورد هوش و توانایی شناختی خود به دست آورید. تست هوش امروز استثنایی است زیرا شما را به روشی منحصر به فرد به چالش می کشد. سطح آن به قدری بالا است که میزان شکست مشاهده شده در طول تفکیک آن قابل توجه است. پس با مجله خبری چشمک و معمای هوش منطقی با ریاضی همراه شوید.

شاید بپسندید: داستان کف گیرش به ته دیگ خورده، حکایتی زیبا و دلنشین از ادبیات فاخر زبان فارسی!

معمای هوش منطقی با ریاضی

معمای در نظر گرفته شده توانایی های فکری شما را آزمایش کند و در عین حال به شما امکان می دهد خود را در برابر یک مشکل چالش برانگیز آزمایش کنید. چالش ریاضی یک تمرین ساده با پیچیدگی جالب را به شما پیشنهاد می کند. چندین معادله را به شما ارائه می دهد که هدف آنها یافتن مقدار گمشده آخرین خط است. برای انجام این کار، محدودیت زمانی 10 ثانیه دارید. برای گذراندن این معمای ریاضی، باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید و کاملاً تمرکز کنید.

شاید بپسندید:با شناسایی پلنگ برفی دراین منظر کوهستانی، ثابت کن که چشات مثل عقاب تیزه!

معمای هوش منطقی با ریاضی

شاید بپسندید: اشتباه تصویر قرار عاشقانه در چیست!؟ | فقط نابغه ها متوجه میشن!

.

.

.

.

.

شاید بپسندید:یکی از مسیرها را انتخاب کن تا بعدش بهت بگم ویژگی اصلی اخلاقی‌ات چیه!؟

.

.

 

 

احتمالاً بپسندید:(ویدیو)تهیه خوراک مخصوص ژاپنی یا موچی که بدلیل چسبندگی زیاد باعث خفگی و مرگ سالمندان می شود!

معمای هوش منطقی با ریاضی

آیا توانستید مقدار گمشده را در کمتر از 10 ثانیه پیدا کنید؟ اگر چنین است، به شما تبریک می‌گویم، شما از ضریب هوشی و مهارت‌های ریاضی قابل توجهی برخوردارید. اگر موفق نشدید، ناامید نشوید، ما فوراً روشی را به شما ارائه می دهیم تا راه حل مناسب را پیدا کنید. اما قبل از آن بیشتر تلاش کنید.

شاید بپسندید: حکایت جالب و طنز دو دیوانه!

.

.

.

.

.

شاید بپسندید:  حکایت حرف مفت زدن| ضرب المثل حرف مفت زدن از کجا آمد!؟

پاسخ معمای هوش منطقی با ریاضی

4 + 4 = 16

5 + 5 = 20

6 + 6 = 24

7 + 7 =؟

شاید متوجه شده باشید که هر نتیجه از منطقی پیروی می کند که در هر معادله تکرار می شود. در واقع، هر نتیجه دو برابر نتیجه به دست آمده از هر اضافه است. اگر به این منطق توجه نکرده اید، نحوه انجام آن را به شما آموزش می دهیم:

خط اول: 4 + 4 = 8، پس 8 + 8 = 16.

خط دوم: 5 + 5 = 10، پس 10 + 10 = 20.

ردیف سوم: 6 + 6 = 12، بنابراین 12 + 12 = 24.

با پیروی از این منطق است که مقدار آخرین معادله را خواهید یافت.

خط چهارم: 7 + 7 = 14، پس 14 + 14 = 28.

بنابراین نتیجه این معمای ریاضی 28 است.

شاید بپسندید: چیستان: کدوم بچه‌ است که وقتی به مادرش می‌رسه ناپدید می‌شه!؟

پاسخ معمای هوش منطقی با ریاضی

شاید بپسندید: اگر به این سوال هوش تصویری پاسخ دهید، ضریب هوشی ات بالای 120 هست!

امیدوارم از معمای هوش منطقی با ریاضی استفاده کرده باشید. شما همواره می توانید سوالات، بازی های فکری، پازل ها و تست های شخصیت شناسی بیشتر را در بخش تفریح و سرگرمی چشمک مشاهده و مطالعه کنید. در صورت تمایل آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص آنهایی که علاقمندند خود را بهتر بشناسند. ما را در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و فیس بوک دنبال کرده و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید.

 

 

 

 

اهمیت بازی های فکری

به گفته Psychology Today، ورزش منظم مغز می تواند حافظه، تمرکز و توانایی های تفکر جانبی را بهبود بخشد. باور نکردنی است که چگونه یک سرگرمی دلپذیر مانند حل پازل یا جدول کلمات متقاطع ممکن است چنین مزایای عظیمی بر سلامت کلی شما داشته باشد.

شاید بپسندید: داستان ضرب المثل مرغ همسایه غاز است!

مزایای بازی فکری

تفریح و سرگرم شدن تنها یکی از فواید بازی های فکری می باشد، بازی فکری و سلامت روان رابطه ی مستقیمی باهم دارند. همچنین تاثیر بسزای بازیط فکری بر مهارت های شناختی و عملکرد ذهن را نباید از یاد برد. از جمله مزایای بازی های فکری می توان موارد زیر را نام برد.

شاید بپسندید: فقط افراد با تمرکز بالا می توانند 7 حیوان مخفی را در تصویر این کوهنورد پیدا کنند!

اهمیت این آزمون های تصویری برای افزایش تمرکز

تصاویری شبیه تصویر فوق می توانند قدرت تمرکز و دقت شما را افزایش دهند. شما با حل مرتب معماها و سوالات هوش و تصاویر این چنین، مغز خود را به فعالیت وادار می کنید. این مسئله به افزایش تمرکز، دقت و جزئی نگری شما خواهد افزود.برای حل سوالات هوش و تصاویر پازلی، دقت کردن حرف اول برای موفقیت است. اکنون نیز به دقت به تصویر نگاه کنید.

احتمالاً بپسندید: فقط یه نابغه که چشاش مثل عقابه تو یه نگاه عدد 311 را بین اعداد 811 پیدا می کنه!

دلایل عدم تمرکز چیست؟

می تواند علل روانی، محیطی و فیزیولوژیکی داشته باشد. نکته مهم این است که سعی کنیم اثرات این علل را به حداقل برسانیم. اعتیاد به فناوری نیز یکی از عواملی است که اخیراً باعث عدم تمرکز می شود.

احتمالاً بپسندید: اگه سه تفاوت تصویر سگ شکاری را در 6 ثانیه پیدا کردی، حتماً برای خودت اسپند دود کن!

تمرکز و عدم تمرکز چیست؟

تمرکز، توانایی ایجاد دقت بر روی یک کار بدون تأثیر محرک های داخلی و خارجی است. به طور خلاصه، تمرکز به معنای کنترل ذهن است. تمرکز به عنوان یکی از پیش نیازهای موفقیت پذیرفته شده است. اما عدم تمرکز به معنای کنترل ذهن توسط محرک های درونی و بیرونی است. به این ترتیب عدم تمرکز و کمبود آن، امکان یادگیری و کار با کیفیت را با خلل ایجاد می کند.

آلزایمر و فعالیت مغز و  بازی های فکری

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. سوالات ریاضی شبیه سوال هوش ریاضی جاضر می تواند سبب افزایش عملکرد مغز شود. حل صحیح این سوال، نیازمند تمرکز و دقت است. در واقع تنها راه حل پاسخ به این سوالات نیز همین نکته است. بر همین اساس سوالاتی از این دست در کنار ایجاد سرگرمی برای سلامت مغز بسیار مفید هستند.

احتمالاً بپسندید: داستان ضرب المثل افسار شتر بر دم خر بستن!

اهمیت سوالات هوش

این سوالات به شما کمک می کنند که عملکرد مغز شما افزایش پیدا کند. در دنیای کنونی که فعالیت بدنی و مغزی کاهش پیدا کرده است این سوالات هوش می تواند دقت، تمرکز و جزئی نگری شما را افزایش دهد. این مسئله از بیماری های مختلف مغزی نیر الزایمر و … می تواند جلوگیری کند.

احتمالاً بپسندید: داستان ضرب المثل آش نخورده و دهان و سخته!

 

 

شاید بپسندید

داستان حرف حق را باید زیر لحاف گفت!

تست شخصیت: آیا سطحی نگر هستی؟ هم خودت و هم اطرافیانت را تست کن!

داستان راه و بیراه، سرگذشت رفیق حسود و خیانتکار!

رفتی هند حواست باشه پولکی نخوری! میخوای بدونی چرا، این ویدیو رو ببین!

نوشته های مشابه

14 دیدگاه

 1. خب مشخصه اصلا اگه به جواب ها دقت کنین متوجه میشین که جواب هر کدوم ۴ تا ۴ تا اضافه شده برای همین معلوم میشه برای جواب اخر هم باید ۴ تا اضافه کنی

 2. یه راه حل دیگه هم هست که کمی سخت تره
  ۴ضرب در ۵ منهای ۴ مساوی با ۱۶
  ۵ ضرب در ۵ منهای ۵ مساوی با ۲۰
  ۶ ضرب در ۵ منهای ۶ مساوی با ۲۴
  پس ۷ ضرب در ۵ منهای ۴ مساوی با ۲۸
  البته این همیشه جواب نمیده

 3. کسانی که اینگونه باصطلاع معماهای ریاضی را طرح میکنند و چند ثانیه فرصت حل میدن و باصطلاح واژه نابغه و… اینارا روی کسی که حل کنه میزارن انگار خودشون از ریاضی هیچ بوئی نبردن و الا واژه نابغه خیلی فراتر از حل این معماهای ساده است، چون خود نمیدانند چی به چیه انگار خیلی پیچیده و مشگل است

 4. اتفاقن اونجورکه شماگفتید منحل نکردم.نگاه درستیکردم دیدم عدددوم هربندباعدد ۴خطاول ضربشده جواب درسته منم ۷ضرب۴کردم۲۸اومد.متشکر

 5. خیلی ساده بود من تو کمتر از ده ثانیه به جواب رسیدم تازه این یک سوالیه که توی آزمون تیزهوشانم مشابه اش است

 6. با یه نگاه فهمیدم و جوابش رو بدست اوردم…خیلی خووشم میاد از این معما ها سعی کنید بیشتر بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا