;
زندگیموفقیت

۱۰ روش پس ازنداز پول مخصوص خانم های خانه دار

روش پس ازنداز پول: پس‌انداز کردن بهترین نوع برنامه‌ریزی برای آینده است که می‌تواند استقلال مالی ما را رقم بزند. بسیاری از خانم های خانه‌دار هم دوست دارند پس انداز قابل توجهی برای خود داشته باشند اما نمی دانند چطور پس انداز نموده و مخارج زندگی را کاهش دهند. اگر شما خانم خانه‌دار هم دوست دارید روش پس انداز کردن را یاد بگیرید، این مطلب موفقیت کمک تان می کند.

بیشتر بخوانید: پس انداز کردن پول با ۱۰ روش ساده و خیلی موثر!

۱.مقداری از پولتان را همان ابتدا پس انداز کنید

یکی از راه های اثر بخش در پس انداز کردن این است که مقداری از پولتان را در همان ابتدا تا جایی که می‌توانید کنار بگذارید. این پول برای شماست و وقتی این پول را کنار گذاشتید باید فرض کنید اصلا وجود ندارد.

این کار سبب می شود از خرج شدن بیهوده پول شما جلوگیری ‌شود و با انجام مداوم اینکار و مشاهده افزایش موجودی پس‌انداز، انگیزه شما برای پس‌انداز بیشتر افزایش ‌یابد. مهم نیست چقدر پس انداز کنید، از هر مبلغی که به دست می‌آورید، اندکی را پس انداز کنید.

احتمالا بپسندید: اگه زیاد کار می کنی حتما اینو انجام بده

۲.با برنامه غذا درست کنید

اگر می خواهید پول کمتری خرج کنید و بیشتر پس انداز نمایید، اول هفته مواد غذایی موجود در خانه را بنویسید و سعی کنید با مواد غذایی موجود در خانه غذا بپزید.

شاید بپسندید: تغییرات فکری برای رشد کسب و کار: این تغییرات فکری می تواند شما را ثروتمند کند!

احتمالا بپسندید: چگونه همیشه محبوب باشید و دیگران به شما احترام بگذارند!

۳.الگوی پس انداز خود را بیابید

روش پس ازنداز پول، روش های مختلفی برای پس انداز وجود دارد، شما می توانید پولتان را قلک بخرید و یا حساب پس انداز باز کنید خرید طلا هم پس اندازی با سود محسوب می شود.

۴.خرید کلی را اول ماه انجام دهید

شما می توانید خرید یک ماه را به صورت عمده از فروشگاه های دارای تخفیف انجام دهید. خرید عمده به صرفه‌تر از خرید کوچک است. علاوه بر این هر روز کالاها گران می‌شود.

۵.بیرون از خانه غذا نخورید

روش پس ازنداز پول، بیش از حد در بیرون از خانه و در رستوران غذا نخورید زیرا باید هزینه زیادی را بپردازید. غذاهای خانگی خوشمزه تر و کم ضرر تر هستند پس از تهیه غذای خانگی غافل نشوید.

بیشتر بخوانید: با این ۷ عبارت سواستفاده گران را خلع سلاح کنید

روش پس ازنداز پول

۶.قرعه کشی خانگی نام نویسی کنید

صندوق وام خانگی نه ضامن می‌خواهد و نه آشنایی با رئیس بانک و بهره پرداختی آن صفر است. تنها کافی است چندین نفر از افراد که مورد اعتماد همدیگر هستند دور هم جمع شوند و تصمیم بگیرند ساز و کاری برای تشکیل یک صندوق قرض‌الحسنه خانگی طرح‌ریزی کنید تا پولتان پس انداز شود.

۷.پول نقد نگه ندارید

روش پس ازنداز پول، اگر می خواهید کنترل خرج‌هایتان از دست‌تان خارج نشود و پول‌های زیادی را هدر ندهید، اولین و ساده‌ترین راهکار این است که به اندازه نیاز هر روزتان پول حمل کنید.

۸.از خرید غیرضروری انصراف دهید

هزینه های زندگی را کاهش بدهید اما خود را از ضروریات محروم نسازید، بلکه خرید غیر ضروری نداشته باشید و از تجملات و هر چیزی که به آن نیاز ندارید بکاهید تا پس انداز بیشتری داشته باشید.

۹.تنها خرید کنید

روش پس ازنداز پول، اگر می خواهید پس انداز داشته باشید تنهایی به خرید بروید زیرا همراه بردن بچه‌ها، دوستانی که به خرید علاقه دارند، ممکن است باعث شود پول اضافه خرج کنید.

۱۰.برای خرید سقف بگذارید

قاعده و قانون خاصی برای هر نوع خرید از لباس و تفریح گرفته تا مسافرت رفتن خود تعریف کنید. اگر جزو ولخرج ها هستید و نیاز به کنترل دقیق دارید، این کار به پس انداز بیشتر شما کمک می کند.

بیشتر بخوانید: با این ۷ روش هوشمند هر کسی می تواند پول پس انداز کند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا