;
خانواده و زناشوییزندگی

دعوا با همسر: وقتی با همسرت دعوا می کنی، این چیزها رو جدی نگیر!

دعوا با همسر: بحث و دعوا در همه رابطه ها وجود دارد و اختلاف نظر میان زوج ها طبیعی است اما تعداد زیادی از این اختلاف نظرها هیچ اهمیتی ندارد. برخی زن و شوهرها از اختلافاتی که اهمیت زیادی ندارند، کوه می سازند و فکر می کنند که رابطه شان در حال اتمام است اما برخی از اختلافاتی که در این بخش از خانواده و زناشویی آورده ایم، حتی میان زوج هایی کـه رابطه ای شاد و سالم دارند نیز دیده میشود، بنابراین بهتر اسـت که از آنها کوه نسازید زیرا خطر جدی رابطه تان را تهدید نمی کند.

بیشتر بخوانید: ماه تولد همسر: ماه تولد همسرت رو بگو تا بگم عاشق چه غذاییه!

۱.زیاد بحث می کنیم

اگر شما هر روز با هم اختلاف نظر دارید و بحث می کنید، امری طبیعی و بی اهمیتی ست. بحث و اختلاف نظر نشان می دهد که شما برای رابطه تان ارزش قائلید و داشتن گفت و گو های روزانه و هوشمندانه در رابطه با تمامی ابعاد و مشکلات زندگی، شما را بیشتر به یکدیگر نزدیک می کند.

۲.رابطه جنسی مان کم شده است

دعوا با همسر، کم شدن رابطه جنسی به معنی نابودی زندگی مشترک نیست بلکه تمایل بـه رابطه جنسی بـه میزان زیادی بـه استرس، بیماری و … بستگی دارد. اگر شـما بـه دلایل مختلف در مورد رابطه جنسی با همسرتان تفاهم ندارید، لازم نیست کـه خودتان را تنها بـه این مورد محدود کنید و بـه دنبال راههای دیگری برای ایجاد صمیمیت باشید.

برایتان جالب خواهد بود: شریک زندگی تان را مقدم بر والدین و فرزندان تان بدانید + ۱۲ دلیل منطقی!

۳.مثل روزهای اول نیستیم

این طبیعی است که بعد از تشکیل زندگی مشترک هیجان روزهای اول رابطه را نداشته باشید زیرا بعد از زندگی مشترک شما با مسئولیت های زیادی از کار بیرون گرفته تا کار خانه و بچه داری و… خواهید داشت. اگر رابطه شما مثل روزهای اول نیست نباید نگران باشید بلکه باید از هر فرصتی برای هیجان دادن به رابطه تان استفاده کنید تا آتش عشق تان بار دیگر شعله ور شود.

احتمالاً بپسندید: چرا همه از من بدشون میاد + ۱۶ دلیل جالب که نمی دانستی!

دعوا با همسر

۴.بهتر از تو هم بود

اگر بعد از ازدواج به یاد عشق ها یا خواستگارهایی که در زندگی تان داشته اید،می افتید و همسرتان را با دیگران مقایسه می کنید، باید بدانید که خود شما هم کامل نیستید. شما و همسرتان پر از توانمندی ها و نقص هستید پس انتظار نداشته باشید که شریک زندگی شما هم همه چیزهای خوب را با هم داشته باشد. اگر کمبودی در او دیدید، با گفتگو سعی کنید که برطرف اش کنید.

احتمالا بپسندید: مرد دوزنه و کلاهبرداری از نامزد پولدارش + جشنی که به جهنم تبدیل شد

۵.دوست دارم تنها باشم

دعوا با همسر، همانطور که شما دوست دارید زمانی را به خود اختصاص داده و تنها باشید، همسر شما نیز به تنهایی نیاز دارد پس اگر او از شما درخواست می کند تنها باشد ناراحت نباشید، زندگی مشترکتان در خطر نیست و تا زمانی که اعتماد بین شما وجود داشته باشد، تنهایی و دوری می تواند تاثیری مثبت بر رابطه تان بگذارد.

احتمالاً بپسندید: پس انداز کردن پول با ۱۰ روش ساده و خیلی موثر!

۶.چرا فلانی را لایک می کنی

بسیاری از زوجین سر شبکه های اجتماعی و لایک کردن پست های اینستاگرامی باهم بگو مگو دارند اما این بگو مگو ها خیلی جدی نیستند البته اگر زن و شوهرها رعایت کنند. اگر احساس میکنید که همسرتان از لایک کردن برخی عکس ها ناراحت میشود، بهتر اسـت کـه اینکار را انجام ندهید و در ارتباط با دیگران بـه خصوص جنس مخالف در شبکه های اجتماعی محتاط تر عمل کنید.

بیشتر بخوانید: وظیفه زن نسبت به شوهر: هر زنی باید این کارها را برای شوهرش انجام دهد!

دعوا با همسر

۷.چیزی را از من پنهان می کند

دعوا با همسر، صداقت مهم ترین مسئله در زندگی مشترک است اما گاهی پنهان کردن برخی مسائل سبب می شود زندگی مشترک در خطر نیافتد، اگر همسرتان چیزی را از شـما پنهان میکند، شاید فکر می کند این پنهان کاری به نفع زندگی است و او اینگونه می خواهد رابطه را از دعواهای بزرگ در امان نگاه دارد.

احتمالاً بپسندید: عادت های مثبت زندگی: ۹ عادت جالبی که زندگی شما را زیر و رو می کند!

۸.همسرم عوض شده است

پس از ازدواج همسرتان با مسائل مختلفی روبرو می شود و همین درگیری روی رفتار او با شـما تاثیر می گذارد و او نمی تواند همیشه بـه یک شکل با شـما برخورد کند پس اگر در رفتار او تغییری میبینید تصور نکنید کـه او فرد دیگری شده و شـما و نیازهایتان را درک نمیکند.

۹.همه چیز عادی شده است

دعوا با همسر، اگر در زندگی مشترکتان دچار روزمرگی شده اید و همه چیز برایتان عادی و خسته کننده شده است، عمر زندگیتان به پایان نرسیده بلکه شما باید به زندگی تان هیجان دهید و به دنبال تجربه های نو باشید زیرا هیجانات کوچک به زندگی شما رنگ و بوی دیگری خواهد داد.

شاید بپسندید: عشق مردان مغرور: ۱۰ نشانه عاشق شدن مردان مغرور!

دعوا با همسر

۱۰.گذشته ام را به رخ می کشد

همه ما گذشته ای داریم و در گذشته اشتباهاتی انجام داده ایم پس باید در آرامش در مورد گذشته با همسرتان گفت و گو کنید و برای همیشه پرونده شان را ببندید تا هنگام دعوا و از روی عصبانیت، اشتباهات گذشته یکدیگر رابه رخ نکشید و خاطرات گذشته را زنده نکنید.

۱۱.رفتار او عجیب است

دعوا با همسر, اگر فکر می کنید رفتار همسرتان عجیب است، باید بدانید که شما دنیا را از زاویه دید خودتان می بینید پس طبیعی ست که بعضی از رفتارهای شریک زندگی تان از نظر شما عجیب باشد. دید شما و همسرتان با یکدیگر متفاوت است و همین تفاوت هاست که موجب رشد شما می شود. بنابراین بهتر است که این تفاوت ها را بپذیرید و نسبت به آنها عکس العمل منفی نشان ندهید.

۱۲.کارهای خانه را انجام نمی دهد

دعوا با همسر، بحث بر سر انجام کارهای خانه موضوع مهمی نیست که بخواهید ذهن تان را درگیرش کنید. کارهای خانه تمامی ندارد و شما باید طبق علاقه خود تقسیم کار کنید و بدون بحث، در کنار یکدیگر برای تمیزی خانه مشترک تان تلاش کنید.

بیشتر بخوانید: مردان مهر ماهی: خصوصیات و ویژگی مردان مهر ماهی در زندگی و ازدواج!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دکمه بازگشت به بالا